Termostat TZ 63 s časovačem

Kód: ST311
Akce Tip
Neohodnoceno
Značka: Thermal Trend
851 Kč –10 %
tz63
851 Kč –10 % 765 Kč
Skladem

Thermal Trend Termostat TZ 63 s funkcí časového spínače

Detailní informace

Detailní popis produktu

Thermal Trend Termostat TZ 63 s časovačemPoužití a funkce termostatu

 • Je vhodný ke spínání jednofázového elektrického topného zařízení s max. spínanou zátěží 16 A.
 • Při funkci termostatu zapíná a vypíná topné zařízení v závislosti podle požadované a aktuální teploty v místnosti (vytápění na zvolenou teplotu v rozsahu 5 až 35 °C).
 • Při funkci časového spínače zapne topné zařízení na nastavenou dobu (vytápění po zvolený časový úsek v rozsahu 15 min. až 5 hodin).
 • Snadné ovládání pomocí tří tlačítek: nahoru, dolů a potvrdit.
 • LCD displej zobrazuje teplotu okolí a odpočítávaný čas do vypnutí funkce časového spínače.
 • Signalizace sepnutí je indikována symbolem plamínku na displeji a rozsvícením zelené LED.
 • Funkce protimrazové ochrany sepne topné zařízení při poklesu okolní teploty pod 5 °C a na displeji se zobrazí symbol vločky.
 • Funkce časovače lze vypnout návratem do režimu termostatu.

Technické parametry

Typ TZ 63
Napájení 230 V ~ / 50 Hz
Spínací zátěž 16 (3) A
Tepelné čidlo
 
NTC
Pracovní teplota 0 – 45 °C
Nastavení doby časovače 15 min. – 5 hod. s krokem 15 min.
Nastavení teploty termostatu 5 – 35 °C s krokem 0,5°C
Rozmezí zobrazované teploty okolí 0 –40 °C s krokem 0,5 °C
Provozní vlhkost 5-90% (prostředí bez kondenzace)
Krytí IP 20
Skladovací teplota 0 až 50 °C

 

Popis a nastavení režimu termostatu – běžný režim

Po zapnutí termostatu TZT 63 (zastrčení do zásuvky) se na displeji termostatu zobrazí nápis „On“ a teplota 20 °C. po chvíli je změřena skutečná teplota okolí a ta je nadále zobrazována.
V tomto režimu termostat spíná či vypíná topné zařízení tak, aby teplota v místnosti dosáhla zvolené hodnoty (výrobní nastavení je 20 °C)
Jinou hodnotu teploty nastavíme stisknutím tlačítka nahoru či dolů, kdy začne na displeji blikat čas časovače. Po stihnutí tlačítka potvrdit se rozbliká nastavovaná teplota, kterou zvolíme pomocí tlačítka nahoru či dolů v rozsahu 5 ž 35 °C s krokem 0,5 °C. hodnotu uložíme stisknutím tlačítka potvrdit. Na displeji opět svítí nápis „On“ a teplota okolí.

Popis a nastavení režimu časového spínače

z běžného režimu termostat do režimu časového spínače stisknutím tlačítka potvrdit. Na displeji se zobrazí odpočítávaný čas a symbol sepnutého topného zařízení (plamínek). Začne odpočítávání nastaveného (resp. přednastaveného) času. Odpočítávání je indikováno blikáním dvojtečky u zbývajícího času (výrobní nastavení časovače je 2:00 hod.). Termostat s krátkou prodlevou sepne topné zařízení. To je indikováno rozsvícením zelené LED. Topné zařízení je sepnuto bez ohledu na teplotu okolí a nastavenou teplotu.
Jinou hodnotu časovače nastavíme stisknutím tlačítka nahoru či dolů, kdy začne na displeji blikat čas časovače. Interval zvolíme s pomocí tlačítka potvrdit se na displeji opět zobrazí odpočítávaný čas a symbol sepnutého topného zařízení. Změna nastavení hodnoty časovače se provede v případě, když výchozí stav je režim termostatu. V případě režimu časového spínače se změna hodnoty časovače aktualizuje až po dvojím stisknutí tlačítka potvrdit. Začne odpočítávání času. Po odpočítání na nulu skončí režim časovače a termostat se přepne do běžného režimu. Na displeji opět svítí nápis „On“ a teplota okolí.

Regulace teploty

 1. Zapnutí topného zařízení: topení je zapnuto (termostat sepnut), je-li okolní teplota o 0,5 °C menší než nastavená teplota.
 2. Vypnutí topného zařízení: Topení je vypnuto (rozepnut termostat), je-li okolní teplota o 0,5 °C větší než nastavená teplota.
 3. Klesne-li okolní teplota pod 5 °C, je aktivován režim protimrazové ochrany a topení je zapnuto bez ohledu na požadovanou teplotu.

Elektrické radiátory od Thermal Trend jsou určeny do jakéhokoliv prostředí. Slouží k vytápění koupelen, chodeb i jiných místností, sušení ručníků v prostorách koupelen, WC, fitness, bazénů atd. V koupelnách je lze umístit ve všech zónách, s elektrickým zapojením poté v zónách 2 a 3 viz. obrázek níže . Elektrický provoz zajišťuje nahřáté ručníky a teplé prostory po celý rok při vysoké energetické účinnosti.

Umístění termostatu

V případě použití zásuvkového termostatu TZ 33 v koupelnách nebo v místnostech s umývacími prostory, je možné jej umístit pouze do pevné zásuvky s proudovým chráničem se jmenovitým vybavovacím residuálním proudem nepřesahujícím 30mA, která je umístěna v zóně 3.

 

 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Termostaty
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: